החיים לאחר הניתוח

למה עלי לצפות לאחר הניתוח?

הימים הראשונים לאחר הניתוח:

רוב המטופלים נשארים בבית החולים ליום או יומיים לאחר הליך לפרסקופי, ועד שבוע ימים לאחר ניתוח פתוח. לאחר הניתוח, עליך יהיה להקפיד על דיאטת נוזלים בלבד, המתחילה בנוזלים שקופים ומובילה בהדרגה לשיק חלבונים ומזון מרוסק. יהיה עליך להקפיד במיוחד על שתיה מרובה, והימנעות מאלכוהול ומשקאות מוגזים. חשוב מאוד לקום ולהסתובב גם אם אתה מרגיש שאינך מסוגל. עם זאת, יש להימנע מהרמת משאות.

 

השבועות הראשונים לאחר הניתוח:

מרבית המנותחים חוזרים לשגרת עבודתם 2-3 שבועות לאחר הניתוח. יש להמשיך בדיאטת נוזלים, מזון מרוסק ושיקים עם מעבר איטי למזונות רכים. כל זאת, לפני המעבר למזונות מוצקים. וודא כי הינך עוקב אחר תוכנית התזונה שהוכנה עבורך בהתייעצות עם הדיאטנית שלנו. בשלב זה, תוזמן להצטרף לאחת מפגישות המעקב הקבוצתיות שלנו, בה תהייה לכם הזדמנות להכיר מטופלי בריאטריה אחרים, וכן לשוחח עם היועץ שלנו. יהיו גם כמובן, מפגשי מעקב עם חברים מהצוות הכירורגי שלנו. עליך יהיה להתאמן אימון קל של כ-20 דקות בכל יום. הליכה היא אימון מצויין.

 

שישה חודשים לאחר מכן:

בשלב זה חייכם אמורים לחזור למסלולם. עליכם להמשיך ולעקוב אחר תוכנית הדיאטה שהוכנה עבורכם בהתיעצות עם הדיאטנית שלנו. כעת כבר צריכה להיות לכם המסוגלות להתחיל עם פעילויות פיזיות נוספות, כגון: רכיבה על אופניים, ריצה ושחיה כחלק מאורח חייך החדש. מרבית האנשים מגלים כי במהלך החודשים הראשונים לאחר הניתוח הם יורדים בקלות במשקל. עם זאת, זה אך טבעי שקצב הירידה יפחת. היצמדו להרגלי האכילה הבריאים שסיגלתם לעצמכם והרבו בפעילות גופנית, וכך תמשיכו להשיל קילוגרמים.

הוספת תמיכה באמצעות מפגשים עם מטופלים לאחר ניתוח בריאטרי ו/או עם יועץ יסייעו לכם להישאר במסלול הנכון.

 

שאר חייכם

הטמעת אורח חיים חדש לוקח זמן, ועל מנת להנות ממלוא היתרונות הקיימים בניתוח להורדת משקל, יהיה עליכם לדבוק בתזונה בריאה – הימנעות ממזונות ומשקאות עתירי סוכר, שומן או קלוריות – ולהרבות בפעילות גופנית, את כל זאת עליך לעשות לשארית חייכם. יתכן ויהיה עליכם ליטול תוספי ויטמינים ומינרלים – התייעצו עם הרופא שלכם על כך. אם בכוונתך להרות, ירידה במשקל תהפוך את החוויה לקלה יותר. עם זאת, יש להמתין לפחות שנה לאחר הניתוח בכדי לתת לגופך מספיק זמן להחלים ולהתאים את עצמו לאורח החיים החדש שלך.

 

חשב את מדד מסת גופך (BMI )

מדד מסת גופך יקבע, בהתאם להנחיות בינלאומיות, האם אתה מתאים לניתוח הרזיה.

גובה בסמ'

סמ׳

משקל בקג'

קג׳

לבדיקה כיצד ניתוח לירידה במשקל יכול לסייע לך

גלילה לראש העמוד